Czy wiesz jak usunąć konto Apple ID z iPhone?

Czy wiesz jak usunąć konto Apple ID z iPhone?

Istnieje tak naprawdę wiele powodów, dla których usunąć warto Apple ID iPhone. Możemy tutaj wymienić chociażby sprzedaż telefonu do komisu, przekazanie go innym osobom, zmiana marki telefonu, usunięcie danych użytkownika po tym gdy ktoś nam nasz telefon zhackował, czy też także pozbycie się subskrypcji zadawnionych. Niezależnie od samego powodu, usuwanie Apple ID z iPhone jest bardzo ważnym krokiem, aby ochronić naszą prywatność. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Usuwanie bezpośrednie Apple ID z iPhone

Niestety, jak się okazuje wcale nie jest tak łatwo usunąć swoje konto Apple z iPhone. W przeciwieństwie do kasowania kont email czy też kont na portalach społecznościowych nie istnieje żaden sposób skuteczny na usuwanie Apple ID z iPhone poza przedstawieniem firmie tej aktu zgonu. Rozwiązaniem takiego problemu jest sama możliwość zablokowania czy też usunięcia konta Apple ID z iPhone. Jeśli chcemy poznać sposoby na usunięcie konta Apple ID, to zachęcam do zapoznania się z poniższym tekstem.

Okazuje się, że możemy śmiało w sposób bezpośredni usunąć konto Apple z iPhone. Metoda ta nie wymaga w żadnym wypadku pomocy komputera, dodatkowych programów, iTunes czy też nawet wykonywania żadnych skomplikowanych czynności.

W pierwszym kroku klikamy sobie ikonkę “Ustawienia”. Znajdziemy ją na ekranie głównym iPhone’a. Następnie wybieramy “iTunes Store i App Store”. W kroku kolejnym wybieramy swoje Apple ID. Pojawi się nam okno dialogowe z dokładnie trzema opcjami do wyboru. Musimy wybrać opcję “Wyloguj się” i zamknąć swoje Apple ID na konkretnym urządzeniu.

Po wylogowaniu nasz iPhone nie będzie powiązany już dłużej z kontem Apple. To rozwiązanie niestety nie jest takie idealne, ale przydatne może być w dosyć trudnych sytuacjach. W taki właśnie sposób raczej nie możemy usunąć na trwałe Apple ID na iPhone, a jedynie swoje konto zablokować. Jednak jeśli chcemy stworzyć nowe konto Apple i korzystać nadal z tego iPhone’a to jest to sposób możliwie najlepszy.

Jednak jeśli szukamy sposobu skutecznego na usuwanie Apple ID z iPhone, to kasowanie bezpośrednie z poziomy telefonu nie zdziała dla nas cudów. Musimy się zaopatrzyć w bardzo skuteczny program do kasowania plików iOS, aby skutecznie móc usunąć Apple ID na iPhone.

Zobacz koniecznie:

Usuwanie Apple ID z iPhone trwale z programem iPhone Data Cleaner

Na całe szczęście mamy do czynienia jeszcze z inną metodą. Jeśli zamierzamy usunąć konto Apple ID z iPhone na zawsze, to doskonałym dla nas rozwiązaniem będzie program iPhone Data Cleaner. Aplikacja ta nie tylko pozwala na skasowanie swojego konta Apple ID, ale także umożliwia usuwanie haseł, poczty głosowej, kontaktów, notatek, przypomnieć, kalendarzy, danych prywatnych, zakładem i tym podobnych. Bardzo dużą zaletą programu o nazwie iPhone Data Cleaner jest to, że program usuwa dane wskazane bez jakiejkolwiek możliwości ich przywrócenia.

Jak korzystać z programu iPhone Data Cleaner? Spójrz na poniższą instrukcję, a dowiesz się jak usunąć na trwale konto Apple ID z iPhone. Dojdziemy w końcu do wniosku, że jest to bardzo proste.

Na samym początku pobieramy oraz instalujemy program iPhone Data Cleaner na swoim komputerze. Następnie musimy włączyć program i podłączyć swój iPhone do komputera przy użyciu kabla USB. Program rozpozna w sposób automatycznie urządzenie. Wybierzmy pożądany tryb kasowania wszelkich danych i kliknijmy opcję “Skanuj”. Po zakończeniu procesu skanowania wybierzmy wszystkie pliki, które zamierzamy wykasować. Na sam koniec pozostaje jedynie wciśnięcie przycisku “Wykasuj” i pozostanie nam jedynie zaczekać na zakończenie procesu.

Musimy mieć na uwadze, że program iPhone Data Cleaner wymazuje całkowicie pliki na naszym telefonie. Aby móc usunąć konto Apple z iPhone zaleca się bardzo wysoki poziom kasowania naszych danych. Tutaj akurat wymazywanie plików może trwać nieco dłużej w tymże trybie, ale dzięki niemu możemy pozbyć się bezpiecznie także innych plików krytycznych. Co mamy na myśli? Mamy na myśli wszelkie zapisane hasła, numery kont czy też innego rodzaju dane prywatne.

Podsumowanie

Jak widzimy na załączonym obrazku wiele osób ma problem z usunięciem konta Apple ID z iPhone. Jest to nieco skomplikowane. Jednak powyższe sposoby sprawiają, że możemy sobie z tym wszystkim poradzić samodzielnie. Zapamiętajmy sobie, że aby usunąć całkowicie Apple ID na iPhone to musimy użyć bardzo wydajnego programu, który będzie służyć do kasowania danych iOS bez żadnych możliwości odzyskania usuniętych plików.

Jeśli nie potrafimy sobie poradzić z tym przy skorzystaniu z żadnych z powyższych sposobów, to pamiętajmy, że zawsze możemy skorzystać z usług profesjonalisty. Zgłaszając się do stosownego serwisu iPhone zostanie nam udzielona pomoc i nie będziemy musieli się niczym zajmować samodzielnie. Jest to jednak ostateczność, ponieważ jak widzimy jest możliwe załatwienie wszystkiego samodzielnie i to nie wychodząc z domu. Działajmy zatem i usuńmy niechciane konto Apple ID. Ma to także wpływ na nasze bezpieczeństwo. Niektóre dane są przecież wrażliwe.