Frezarka do paznokci – jak używać?

Frezarka do paznokci - jak używać?

Coraz więcej kobiet rezygnuje z wizyt u profesjonalnych kosmetyczek i dba o swoje paznokcie w domu. Wiąże się to nie tylko z malowaniem płytek paznokci, ale też z ogólną pielęgnacją, w tym modelowaniu kształtu paznokci, usuwaniu skórek i odcisków oraz zdejmowaniem starych warstw lakieru hybrydowego, z którymi nie daje sobie rady pilniczek. Jednakże należy pamiętać, że aby poprawnie wykonać te zabiegi bez zbędnego okaleczania się, potrzebne są do tego sprawdzone urządzenia. Jednym z nich jest frezarka do paznokci.

Czym jest frezarka do paznokci?

To profesjonalne, wielofunkcyjne urządzenie, które posiada odpowiednie frezy ułatwiające wykonywanie zabiegów na paznokciach. Frezarka idealnie sprawdzi się do zabiegów takich jak: skracanie lub modelowanie płytki paznokcia, usuwanie skórek i resztek lakieru hybrydowego, polerowanie paznokci akrylowych czy piłowanie paznokci żelowych. Sprzęt można nabyć do samodzielnego użytku w domu.

Jak korzystać z frezarki do paznokci?

Przede wszystkim należy dobrze zapoznać się z budową danej frezarki. Bardzo istotne jest, aby wiedzieć, do czego służą konkretne włączniki, guziki oraz wejścia na różne kable. Następnie trzeba dobrać frezy do zdejmowania hybrydy dopasowane do kształtu płytki paznokcia oraz do zabiegu, który będzie wykonywany na paznokciu. Frez należy umieścić w zacisku rączki, w którą jest wyposażona frezarka i upewnić się, że jest włożony do końca oraz zablokowany, aby nie wypadł z rączki w trakcie pracy. Na frezarce wybiera się prędkość obrotów frezu oraz ich kierunek. Te ustawienia można później zmienić.

Ważny jest również odpowiedni uchwyt frezarki podczas wykonywania zabiegu. Nie powinno trzymać się jej skierowanej w górę. Rączka musi być mocno trzymana w takiej samej pozycji jak trzymany długopis. Dłoń musi być skierowana od dołu rączki, którą podtrzymuje środkowy palec, a palec wskazujący i kciuk podtrzymują rączkę od góry i od dołu. Taki chwyt gwarantuje stabilność urządzenia, dzięki czemu ani płytka paznokcia, ani skóra palca nie zostanie przypadkowo uszkodzona.

Warto również wiedzieć jaka maksymalna prędkość obrotów jest odpowiednia dla konkretnego frezu. Przykładowo, używając frezów przeznaczonych do ściągania skórek, prędkość obrotów musi być znacznie mniejsza, niż używając frezów odpowiednich do ściągania warstw lakieru hybrydowego, żeli oraz akryli. Ponadto rączką frezarki zawsze trzeba poruszać w stronę przeciwstawną do kierunku obrotów frezu, ponieważ tylko wtedy frez będzie działał skutecznie, a zabieg zostanie poprawnie wykonany.

Frez zawsze musi pracować na powierzchni pod poprawnym kątem, a obroty muszą być odpowiednio dopasowane. W przeciwnym razie można skaleczyć płytkę paznokcie lub skórę palców. Z kolei zbyt nisko ustawione obroty frezarki mogą sprawić, że frez nagle przestanie się kręcić i zatrzyma się na płytce, przez co spowodowane będą trwałe uszkodzenia. Nie należy też ustawiać obrotów na zbyt wysokiej prędkości, ponieważ może to doprowadzić do przegrzania się płytki paznokcia i wywołać niepożądany ból.

Polecamy również:

Korzyści wynikające z używania frezarki do paznokci

W przeciwieństwie do pilniczka i zmywacza do lakieru, czyli tradycyjnych sposobów pielęgnowania paznokci frezarka ma znacznie więcej zalet. Najważniejszą z nich jest oszczędność czasu, ponieważ urządzenie działa naprawdę szybko, dzięki czemu zabieg nie musi być czasochłonny. Ponadto dobrze dobrany frez jest bardziej precyzyjny niż standardowy pilnik i potrafi pracować w trudno dostępnych miejscach płytki paznokcia. Kolejną zaletą jest fakt, że w korzystanie z frezarki nie trzeba wkładać dużo wysiłku. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do usuwania skórek czy lakieru tradycyjnymi sposobami, tutaj urządzenie wykonuje znacznie większą część pracy, a nie ludzie. Kierowanie rączką frezarki może okazać się zdecydowanie bardziej efektywne niż samodzielne wykonywanie zabiegu na płytce paznokcia pilnikiem, a przede wszystkim jest również szybsze.

Jednakże warto mieć na uwadze, że z frezarką należy postępować bardzo ostrożnie. Nieodpowiednie korzystanie z urządzenia może zakończyć się bardzo nieprzyjemnymi uszkodzeniami. Do prawidłowego użytkowania frezarki trzeba nabrać wprawy i doświadczenia. W takim przypadku warto swoje pierwsze zabiegi robić pod okiem profesjonalisty, który w razie zauważonych błędów szybko poprawi niedoświadczoną osobę i nauczy ją odpowiedniej pracy z frezarką.

Zobacz również:

Jak wybrać odpowiednią frezarkę do paznokci?

frezarkaA2000menu2Przed zakupem frezarki należy mieć ustalone, jakie musi spełniać wymagania. Kryteriów, które można rozważać jest kilka. Przede wszystkim ważne jest, aby rączka frezarki była dopasowana do dłoni osoby wykonującej zabieg. Ponadto urządzenie nie powinno być zbyt ciężkie, ponieważ może to utrudnić pracę. Warto też zwrócić uwagę na parametry frezarki, czyli ile maksymalnie może wykonać obrotów na minutę oraz jej moc. Zbyt słaby sprzęt może być nieodpowiedni do wykonywania niektórych zabiegów. Oprócz tego warto znaleźć sprzęt z innymi udogodnieniami, na przykład posiadający pedał nożny oraz cichą pracę urządzenia, ponieważ wpłynie to na wygodę wykonywania zabiegów.