Hale dla magazynów i logistyki: solidne, elastyczne, ekonomiczne

Hale dla magazynów i logistyki: solidne, elastyczne, ekonomiczne

W wielu przypadkach hale namiotowe magazynowe są uważane za konstrukcję typu “fly-in”, dla których nie są wymagane klasyczne pozwolenia budowlane. W zależności od stanu, namioty te mogą być instalowane przez 180 dni bez pozwolenia na budowę, a powyżej 180 dni z wyjątkowym pozwoleniem. Jeśli namiot magazynowy nie spełnia tych wymagań, przy pierwszym montażu wymagane jest pozwolenie na użytkowanie, co jest udokumentowane w książce namiotu. Wymagana jest również kontrola namiotów, za którą odpowiedzialny jest miejski nadzór budowlany i która jest odnotowywana w oddzielnym dzienniku.

HANGARY MAGAZYNOWE: SZEŚĆ NAJWAŻNIEJSZYCH KORZYŚCI

WSZECHSTRONNOŚĆ

Hala magazynowa jest uniwersalna pod każdym względem: pytania dotyczące pojemności magazynu lub dostępnej powierzchni produkcyjnej można szybko i łatwo rozwiązać – a w razie potrzeby mobilną halę można szybko i łatwo rozbudować. Ponadto lokalizacja hangaru lub hali może zostać zmieniona w bardzo krótkim czasie, jeśli jest to konieczne do spełnienia nowych lub zmienionych wcześniejszych wymagań.

EKONOMIA

W porównaniu z konstrukcją monolityczną, hale namiotowe magazynowe są zazwyczaj znacznie tańsze – zarówno pod względem kosztów inwestycyjnych, jak i eksploatacyjnych. Ponadto właściwości i układ takiego hangaru przemysłowego mogą być w każdej chwili zmienione. W przypadku masywnej hali stacjonarnej takie zmiany są często kosztowne i czasochłonne.

MOBILNOŚĆ

W przypadku wyczerpania się zapotrzebowania na powierzchnię magazynową lub produkcyjną, hangar może zostać zdemontowany w bardzo krótkim czasie. Wolne miejsce może być wykorzystane do innych celów.

INDYWIDUALNOŚĆ

Namioty magazynowe można indywidualnie skonfigurować, aby idealnie dopasować je do różnych zastosowań. Od wielkości, wnętrza, układu pomieszczeń i środków technicznych po innowacyjną konstrukcję modułową: te hale namiotowe można dopasować do wymagań prawie każdego projektu.

TRWAŁOŚĆ

Wysokiej jakości, nowoczesne materiały użyte do produkcji namiotów i profili magazynowych zapewniają szczególnie wysoki poziom odporności na warunki atmosferyczne. Dlatego nasze hangary i hale przemysłowe nadają się do użytkowania przez 12 miesięcy w najróżniejszych warunkach klimatycznych. Wysoka stabilność hal pozwala na ich montaż na różnych powierzchniach i zapewnia stabilność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

EFEKTYWNOŚĆ

Hale magazynowe i przemysłowe charakteryzują się innowacyjnym systemem montażu, dzięki któremu montaż i demontaż mobilnych hal magazynowych jest szybki i łatwy. Pomysłowa konstrukcja zwiększa mobilność i sprawia, że przemieszczanie i modyfikowanie pomieszczeń jest szczególnie efektywne.

HALE MAGAZYNOWE DLA ROLNICTWA

Hale namiotowe magazynowe wyposażone są w wysokiej jakości markizy z PCV połączone z wytrzymałym anodowanym aluminium. Zapewnia to doskonałą stabilność, dzięki czemu regały są wykorzystywane jako mobilne miejsca pracy. Są one również bardzo popularne jako pawilony samochodowe. W sektorze rolniczym pawilony magazynowe są idealnym rozwiązaniem do przechowywania paszy dla zwierząt. Rolnicze obozy namiotowe okazały się również bardzo popularne jako pomieszczenia dla bydła. Hale magazynowe – magazyny są bardzo wytrzymałe, a także odporne na warunki atmosferyczne, co czyni je bardzo uniwersalnymi i praktycznymi pomieszczeniami.

WIATY MAGAZYNOWE – ODPORNE NA MRÓZ I WYTRZYMAŁE

Hale namiotowe magazynowe są nie tylko bardzo wytrzymałe i stabilne, ale także chronią przed mrozem. Dzięki temu idealnie nadają się do rozbudowy pomieszczeń, zarówno do celów biznesowych, jak i prywatnych. Małe namioty magazynowe mogą być również z powodzeniem stosowane na terenie prywatnym. Można w nim przechowywać wiele narzędzi ogrodniczych, a wszyscy miłośnicy wolnego czasu mogą tam zająć się swoim hobby.

OBCIĄŻENIE ŚNIEGIEM I GRUNTEM

Hale mogą być z powodzeniem wykorzystywane również w zimie, ponieważ nawet obciążenia śniegiem nie stanowią dla nich problemu. Pawilony magazynowe mogą wytrzymać obciążenie śniegiem do 131 kg/m² lub obciążenie pojedyncze 255 kg/m² przy małej rozpiętości.

Hale magazynowe są zazwyczaj instalowane na twardym podłożu, takim jak asfalt lub chodnik. Jeśli nie ma odpowiedniego podłoża, możemy oczywiście pomóc w rozwiązaniu tego problemu!

KIEDY KUPIĆ HALĘ MAGAZYNOWĄ DLA RÓŻNYCH POTRZEB

Zakup pawilonu jest szczególnie korzystny dla celów komercyjnych. Podczas budowy lub remontu domu pawilon może być wykorzystywany do bezpiecznego przechowywania różnych przedmiotów, takich jak materiały budowlane, maszyny i inne urządzenia. Hala magazynowa może być również wykorzystywana jako mobilna przestrzeń wystawiennicza, a nie tylko jako własny lokal. Ze względu na dużą elastyczność zastosowania, hale namiotowe mogą być z łatwością wykorzystywane w innych lokalizacjach.

Właśnie dlatego, że pawilony magazynowe i robocze muszą być bardzo wszechstronne, są one dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, aby w pełni spełnić odpowiednie wymagania. Dlatego też ceny konstrukcji magazynowych są również zróżnicowane. To samo dotyczy kosztów wynajmu pawilonu namiotowego.