Ile kosztują tatuaże na nadgarstku?

Ile kosztują tatuaże na nadgarstku?

Ile kosztują tatuaże na nadgarstku? Tatuaż na nadgarstku cieszy się ogromną popularnością. Szczególnie wśród pań, ponieważ uznawany jest za bardzo zmysłowy i subtelny. Niewątpliwie jest bardzo delikatny i świetnie prezentuje się nie tylko w realu, ale również na zdjęciach. Istnieje szereg wzorów, które cieszą się uznaniem właśnie jako motyw w tym miejscu. Należą do nich przede wszystkim róża, serce czy różnego rodzaju napisy. Oprócz efektownego wyglądu tatuaż na nadgarstku to również bardzo budżetowa opcja.

Koszt tatuażu https://www.luckyseven.pl/ w tym miejscu wynosi od kilkudziesięciu złotych do nie więcej niż 300 złotych. To cena tatuażu, która jest jedną z najniższych. Niektóre osoby obawiają się jednak bólu, jaki może wiązać się z tatuowaniem tego miejsca. Najlepsi tatuażyści wskazują, że błędem jest wykonywanie wzoru bezpośrednio na załamaniu skóry przy stawie. Oznacza to nie tylko większy ból, ale przede wszystkim mniejszą trwałość. Dlaczego? W tym miejscu tusz może się rozlać i szybciej ścierać. Aby jednak utrzymać efekt jak najdłużej, należy odpowiednio o wzór dbać. W tym celu tatuażysta z miasta Warszawa określa jasne zasady pielęgnacji.

Czy tatuaż na nadgarstku boli?

salony tatuażu
salony tatuażu

Tatuaż na nadgarstku kojarzy się wielu osobom z bólem. To, czy odczujemy ból zależy jednak przede wszystkim od naszego indywidualnego progu bólu. Jeśli przy innych tatuażach ból był niewielki, tutaj będzie podobnie. Jeśli natomiast naruszenie ciągłości skóry zawsze powoduje dyskomfort, pojawi się on również tutaj. Skąd wynika reakcja bólowa? Ma ona związek z grubością i ilością tkanki skórnej. Na nadgarstku jest jej na szczęście więcej niż w innych częściach ciała. W związku z tym ból jest mniejszy niż w przypadku obszarów, gdzie skóra znajduje się blisko skóry. Czy można wykonać tatuaż ze znieczuleniem? Tak. Tatuażysta nanosi wtedy specjalny krem, który zmniejsza dolegliwości. Taką opcję posiadają jednak wyłącznie dobre studia tatuażu Warszawa.

Warto zatem zapytać, czy w miejscu, w  którym planujemy wykonać wzór, oferowana jest taka usługa. Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu? Po zakończonym tatuowaniu specjalista nakłada na skórę specjalną folię ochronną. Zwykle należy ją zdjąć po 24 godzinach. Wtedy skóra może swobodnie oddychać, co przyspiesza proces gojenia rany. Jak pielęgnować skórę? Należy ją przemywać ciepłą wodą z dodatkiem środka myjącego nie rzadziej niż dwa razy dziennie. Należy również zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. W tym celu nakładamy maść natłuszczającą przez cały okres gojenia rany, czyli od 3 do 4 tygodni. Później można dodatkowo aplikować specjalne maści, które chronią przed blaknięciem tatuażu. Tatuażyści zalecają też, aby używać kremów z filtrem SPF.

Jakie są popularne wzory tatuażu na nadgarstku?

Ile kosztują tatuaże na nadgarstku?
Ile kosztują tatuaże na nadgarstku?

Istnieje kilka popularnych wzorów, które wybierane są najczęściej na nadgarstku. Po pierwsze to motyw nieskończoności, któremu może towarzyszyć jakiś napis. Dopiero wtedy nabiera prawdziwie symbolicznego znaczenia. Kiedyś wzór nieskończoności oznaczał przede wszystkim energię życiową i cykl życia. Napis może także występować samodzielnie.

Najczęściej pojawiają się pojedyncze słowa albo krótkie hasła. Tatuowane w tym miejscu słowa mają ważne znaczenie (imię dziecka) lub niosą ogólny przekaz (wiara). Wśród różnych symboli często pojawia się również róża, która może oznaczać sile uczucia, piękno, jak i wrażliwość. W tym wypadku również mogą się dodatkowo pojawiać napisy. Róża może mieć również kolce, które dodają jej kolejnego znaczenia. Ponadto często pojawia się serce symbolizujące miłość, oddanie, jak i wrażliwość. Oczywiście każdy z wymienionych wzór może być wykonany inną techniką, jak i posiadać dodatkowe elementy. Każdy z nich można również uzupełnić jakimś sloganem lub wybranym słowem. Ponadto wykonać na czarno lub w kolorze.

Ile kosztuje tatuaż na nadgarstku?

Cenę tatuażu można szacować, ale trudno bez znaczących kryteriów określić jego końcowy koszt. Zazwyczaj tatuażyści podają minimalną kwotę. W przypadku wzoru na nadgarstku dotyczy ona rozmiaru 5x5cm i wynosi od 200 do 300 złotych. Na ostateczną cenę wpływ ma jednak wiele czynników. Liczba zastosowanych barwników, wielkość, doświadczenie tatuażysty czy stosowana przez niego technika. Niemniej, cena tatuażu na nadgarstku jest jedną z najniższych.

Podsumowując, tatuaż na nadgarstku to z pewnością jeden z najtańszych, dostępnych rodzajów wzorów. Cena zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, a najwyższe stawki nie wykraczają poza 500 złotych. W związku z tym to budżetowe rozwiązanie, ale również opcja dla osób, które pragną mieć tylko mały symbol, a nie rozległe tatuaże. Warto pamiętać, że cena nie jest jednak najważniejsza. Kluczowe jest tutaj bezpieczeństwo, które zagwarantować może wyłącznie specjalista, który przestrzega obowiązujących norm sanitarnych. Zobowiązany jest zatem używać akcesoriów jednorazowych, a także sterylnych, zdezynfekowanych narzędzi. Aby uniknąć zakażenia powinien pracować w rękawiczkach jednorazowych. Wszystkie te normy chronią zarówno klienta, jak i tatuażystę. Warto o tym pamiętać, wybierając się na swój pierwszy tatuaż.