Jak otworzyć krematorium dla kotów?

Jak otworzyć krematorium dla kotów?

Zwierzęta domowe coraz częściej traktowane są jak członkowie rodziny. Nie ma w tym zatem niczego dziwnego, że po stracie odczuwamy ogromny ból, jednocześnie towarzyszy nam męcząca pustka. Coraz częstszym zjawiskiem jest otwieranie krematoriów dla kotów- wbrew pozorom jest to sposób na dochodowy biznes. W jaki sposób działa profesjonalne krematorium dla zwierząt? Kto może zdecydować się na otworzenie krematorium? Jaki wpływ ma społeczny odbiór na krematorium dla zwierząt? Dlaczego krematoria dla zwierząt są tak powszechnie wybierane? O czym powinniśmy wiedzieć przed otworzeniem krematorium dla kotów? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

W jaki sposób działa profesjonalne krematorium dla zwierząt?

Każda firma zajmująca się kremacją zwierząt ma nieco inne podejście, w konsekwencji usługi mogą znacznie się od siebie różnić. Dlatego też istotna jest kwestia przemyślanego wyboru, tym bardziej, jeśli zależy nam na możliwie najlepiej wykonanej usłudze. Profesjonalne firmy bez większych problemów odbiorą czworonoga z kliniki weterynaryjnej lub z domu- w zależności od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy. Dodatkowo w krematoriach zagospodarowane są specjalistyczne pomieszczenia, w których możemy pożegnać się ze zmarłym zwierzęciem. Oczywiście wszystko odbywa się w podniosłej atmosferze i specjalnej oprawie. W dalszej kolejności kot przenoszony jest do spalarni. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że to od właściciela zależy, na jaką urnę się zdecyduje. W zdecydowanej większości przypadków prochy można odebrać kilka dni po zakończeniu całego procesu. Kremacja psa to sposób na godne pożegnanie zwierzaka. Jest to jednocześnie pewność, że przez długi okres czasu będziemy mieć go w pamięci.

Kto może zdecydować się na otworzenie krematorium?

Zanim zdecydujemy się na prowadzenie działalności gospodarczej związanej z krematorium dla zwierząt, warto wcześniej dowiedzieć się, jakie formalności należy wziąć pod uwagę, a także co wykonywać, aby otrzymać pozytywną decyzję. Niekiedy może dojść do incydentu, że zgłoszenie tego faktu do wójta może spotkać się z odmową wydania pozytywnej decyzji, co dla przedsiębiorcy jest potężnym ciosem. Niestety w Polsce tego typu zjawiska występują stosunkowo często. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że możemy odwołać się od negatywnej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Niestety nie jest to gwarancja pozytywnego dla nas rozwiązania sprawy. Osoby rządzące mogą bowiem stwierdzić, że potencjalna inwestycja leży przykładowo w nieodpowiednim sąsiedztwie, co oczywiście oznacza, że nie może zostać zrealizowana. Możemy jednak walczyć i swoje i próbować dalszego odwoływania się. Prowadzenie grzebowiska i spalanie zwłok jest regulowane przez ustawę, która dotyczy utrzymywania czystości i porządku. Jest to bardzo istotne dla danej gminy.

Jaki wpływ ma społeczny odbiór na krematorium dla zwierząt?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że spełnienie formalnych warunków dotyczących budowy krematorium może okazać się niewystarczające. Podczas realizowania tego typu inwestycji nie możemy zapominać, ze istotny jest odbiór takiego miejsca przez pobliskie społeczeństwo. Krematoria powodują emisję, a to może wiązać się z dużą liczbą protestów. Możliwe jest jednak zapobieganie przykrym sytuacjom, które związane są bezpośrednio z negatywnymi reakcjami na krematoria. Część sąsiadów może obawiać się nieprzyjemnego zapachu lub czarnego dymu. Warto ich uświadamiać, że wszystkie związki nieorganiczne i organiczne są w pełni dopalane, przez co przykry zapach rozkładany jest do pary wodnej i dwutlenku węgla.

Dlaczego krematoria dla zwierząt są tak powszechnie wybierane?

Odejście zwierzęcia domowego powoduje, że w wielu przypadkach jesteśmy pogrążeni w żałobie. Często wygląda to bardzo podobnie, jak w przypadku śmierci bliskiej osoby. Tradycyjny pochówek związany z zakopywaniem kota na łące, na polu, w ogródku lub na terenie własnej posesji jest na szczęście coraz rzadziej wybierany. Ludzkość coraz poważniej traktuje zwierzęta, w konsekwencji decydują się na kremację kota, jednocześnie kupują urnę. Nie ma w tym niczego dziwnego, że zależy im na godnym odejściu zwierzęcia, które za czasów swojego życia był najwierniejszym przyjacielem. Wybierając krematorium dla zwierząt możemy żyć w zgodzie z własnym sumieniem – mamy pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby godnie się pożegnać.

O czym powinniśmy wiedzieć przed otworzeniem krematorium dla kotów?

Pamiętajmy o tym, że założenie działalności gospodarczej to dość długotrwały i problematyczny proces. Składając wniosek o wydanie warunków zabudowy nie zawsze wszystko zakończy się powodzeniem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, o czym pisaliśmy w poprzednich akapitach. Alternatywnym rozwiązaniem jest odwołanie się do Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Nie bójmy się walczyć o swoje prawa.