Jak przerobić spodnie na ciążowe

Jak przerobić spodnie na ciążowe

Odzież ciążowa pomoże każdej kobiecie czuć się komfortowo. Jej ciało zmienia się podczas ciąży i dlatego potrzebuje innego rodzaju odzieży. Spodnie ciążowe są zwykle wykonane z elastycznego lub rozciągliwego materiału na brzuchu, dzięki czemu rozciąga się wraz z powiększaniem się brzucha. Znalezienie specjalnych modeli, które dobrze pasują do bioder, pośladków i brzucha, może być trudne. Jednym ze sposobów jest własnoręczne wykonanie takiego ubrania. Jak przerobić spodnie na ciążowe?  Można tego dokonać wykorzystując swoje zwykłe spodnie.

Jak samodzielnie przerobić zwykłe ubrania na ciążowe?

Pierwszy krok to przymierzanie spodni, które będą wykorzystane do przerobienia na spodnie ciążowe. Należy zapiąć je do poziomu, w którym ciężarna kobieta czuje się komfortowo i gdzie spodnie nie będą uciskać jej brzucha. Zaznaczyć przód spodni ołówkiem i narysować na tkaninie zakrzywioną linię biegnącą od bocznej szlufki do zaznaczonego punktu na zamku. Należy rysować bardzo ostrożnie, aby nie odciąć przednich kieszeni. Użyć nożyczek, aby przeciąć materiał wzdłuż linii, gdy okaże się, że są takie same po obu stronach.

Następnie wyciąć spodnie z tyłu, tuż pod szlufkami, tylne kieszenie, jeśli są, powinny pozostać nienaruszone. Przygotować swoją maszynę do szycia. Przejść do obszycia właśnie wykonanego cięcia, zapobiegnie to strzępieniu się spodni. Najlepiej używaj w maszynie nici w tym samym kolorze, co spodnie. Jeśli kobieta przerabia spodnie z grubszego materiału powinna użyć igły w rozmiarze 100 i bardzo mocnej nici. Trzeba obszyć całą przyciętą krawędź wybranym ściegiem a następnie zszyć ponownie w pobliżu zamka i zapięcia.

Druga metoda poprawek krawieckich dedykowana kobietom w ciąży

Aby przerobić spodnie na ciążowe wykorzystując do tego celu drugi sposób, trzeba zacząć od wycięcia długiego paska elastycznej tkaniny. Najlepiej użyć elastycznej tkaniny o szerokości 5 cm lub większej, aby nie wbijała się w brzuch. A następnie ponownie założyć spodnie i owinąć nowy pas wokół talii w górnej części spodni, gdzie znajduje się kości miednicy. Zaznaczyć długość pasa, który jest dla kobiety wygodny i niezbyt ciasny. Należy pamiętać, że pas powinien nie tylko trzymać spodnie, ale także dawać miejsce na rosnący brzuszek.

Jak przerobić spodnie na ciążoweKolejny krok to przymocowanie pasa w miejscu zaznaczonym ołówkiem do tkanin. Odciąć nadmiar i zszyć razem jego krawędzie. Uwaga! Trzeba wybrać materiał, który dobrze się rozciąga we wszystkich kierunkach lub obcisły T-shirt do noszenia na brzuchu. Można wybrać czarny materiał, ale również inny kolor lub tkaninę wzorzystą, która stworzy ładny kontrast. Będzie potrzeba, co najmniej 23 centymetrów materiału. Wystarczy mieszanka lycry i bawełny. Lub też dzianina, jednak warto upewnić się, że jest wystarczająco rozciągliwa. Jeśli kobieta zdecyduje się na koszulkę, powinna znaleźć taką, która ciasno dopasuje się do jej brzucha. Można też wyciąć dół koszuli, aby użyć go do paska.

Trzeba dokonać pomiaru tkaniny za pomocą taśmy mierniczej i odjąć 5 cm od tych pomiarów – jest szerokość. Co dalej? Wyciąć kawałek materiału lub T-shirt o tej samej szerokości, co wymiary kobiety, ale należy to zrobić tak, aby pomiar wynosił od 35,6 do 43,2 cm. Teraz trzeba związać brzegi materiału razem, aby utworzyć dziurkę na guzik i zszyć brzegi razem na maszynie do szycia. Złożyć materiał na pół, tak, aby tylne krawędzie się stykały. Nowy szew należy złożyć na pół i połączyć obie krawędzie na górze i na dole. Zmierzyć wykończenie elastycznej wstawki.

W zależności od szerokości pasa kobieta będzie potrzebować szerokości plus 1,6 cm, na przykład, jeśli pasek ma 5 cm, trzeba odmierzyć 6,6 cm od krawędzi. Oznaczyć wymiary na materiale ołówkiem lub kredką. Szyć wzdłuż tej linii odpowiednim ściegiem. Pozwoli to na rozciąganie materiału podczas zakładania i zdejmowania spodni. Ciężarna kobieta będzie musiała zszyć dwie warstwy złożonego materiału, upewniając się, że szyje po obu stronach. Przymocować elastyczną tkaninę do spodu spodni, powinna zatrzymać się na linii, w której właśnie zszyty był ścieg. Zszyć szew pod pasem na całej szerokości góry i użyć ponownie ścisłego ściegu. To zakryje wykończenie pasa.

Trzeci sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i uniknięcie biegania po sklepach

Należy położyć zwykłe spodnie na stole a następnie złożyć górę tkaniny tak, aby była odwrócona na zewnątrz. Umieścić go na górze spodni, tak, aby krawędzie materiału i spodni spotkały się i spiąć krawędzie razem. Ważne, aby po prawej stronie, na zewnątrz i po bokach się stykały. Teraz należy zszyć dwukrotnie materiał i spodnie, używając wąskiego ściegu zygzakowatego. Ostatni szew należy również obszyć, aby materiał się później nie strzępił. Wygładzić tkaninę i przymierz swoje stare/nowe ręcznie przerobione spodnie ciążowe. Co do nich pasuje? Można nosić je z topem, który owinie się wokół brzucha.

Ważne! Trzeba mieć na uwadze, że te zmiany pozostaną na spodniach na zawsze. Nie można ich później odtworzyć, dlatego trzeba użyć spodni, które są niedrogie lub kobieta jest pewna, że nie będzie ich używać po urodzeniu dziecka.