Jak wyczyścić sztuczne kwiaty z kurzu?

Jak wyczyścić sztuczne kwiaty z kurzu?

Hurtownie roślin sztucznych oferują wiele kwiatów. Hurt kwiatów sztucznych pozwala na zakup wspaniałych roślin, które nie zwiędną i mogą długotrwale spełniać swoją rolę. Jednak kwiaty sztuczne z hurtowni mogą się zabrudzić, zakurzyć. Albo kiedy odnajdziemy je po wielu latach na strychu i znów pragniemy je wykorzystać, lecz są one zakurzone. Co wtedy należy zrobić?

Z czego są wykonane sztuczne kwiaty, które chcesz czyścić?

Jak wyczyścić sztuczne kwiaty z kurzu?Wbrew pozorom nie wszystkie sztuczne kwiaty są wykonane z tego samego tworzywa. Nim przejdziesz do procesu czyszczenia, sprawdź, z jakiego materiału są wykonane kwiaty, które zamierzasz czyścić. Jeśli są wykonane z plastiku lub silikonu – to masz szczęście. Oczyszczanie takich kwiatów z kurzu jest banalnie proste. Wystarczy, że przemyjesz je zimną wodą. Aby zachować ich wygląd oraz trwałość, zalecamy regularne (na przykład raz na tydzień lub dwa) oczyszczanie ich przy pomocy szczoteczki do kurzu. Dzięki temu zachowasz ich olśniewający wygląd na dłużej. Jeśli masz sztuczne kwiaty wykonane z tworzyw materiałowych lub tekstylnych to sprawa jest niestety nieco bardziej skomplikowana. W tym przypadku eksperci zalecają używanie płynu do mycia naczyń, bo niestety, sama woda może tu nie wystarczyć. Ale zachowaj ostrożność! Materiał ten może się zachować w bardzo nieprzewidywalny sposób, dlatego, zanim zaczniesz czyścić takie kwiaty w całości, wykonaj mały test na niewielkiej ich powierzchni.

Zobacz również:

 

Co jeśli nie wiem, z jakiego materiału są wykonane?

Cóż, jest to sytuacja jak najbardziej zrozumiałą – w końcu nie musisz się na tym znać. Ale nie przejmuj się! Nic straconego, mamy kilka uniwersalny rad, które sprawdzą się w każdym przypadku. (Również wtedy, gdy powyższe porady nie zdołały pomóc lub nie masz możliwości ich sprawdzić)

Sposób pierwszy, wykorzystaj sprężone powietrze

Hurtownia sztucznych kwiatów ma w swojej ofercie wiele pięknych produktów. Korzystanie ze sprężonego powietrza może się niektórym kojarzyć z oczyszczaniem komputera i wykorzystywanie go do czyszczenia czegoś tak delikatnego jak sztuczne kwiaty może budzić opory. Jednakże wykorzystanie puszki ze sprężonym powietrzem to doskonały pomysł, by przywrócić zakurzone kwiaty z powrotem do stanu, w jakim wyglądały w dniu zakupu.

Sposób drugi użyj odrobiny sody oczyszczonej

Sztuczne kwiaty na cmentarz z hurtowni cechuje niesamowita wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne. Możesz oczyścić je na sucho, właśnie przy wykorzystaniu sody oczyszczonej. Jak to zrobić? Przygotuj plastikowy woreczek, do którego zmieszczą się sztuczne kwiaty, które chcesz oczyścić, wsyp do niego sodę oczyszczoną, a następnie włóż kwiaty.

Sposób trzeci – weź suszarkę do włosów

Tak, dobrym sposobem na oczyszczenie sztucznych kwiatów z kurzu może być również wykorzystanie suszarki do włosów. Ale uwaga! Należy pamiętać, by używać zimnego powietrza. W przeciwnym przypadku kwiaty mogą się nam odbarwić albo nawet całkowicie zniszczyć.

Sztuczne kwiaty hurtowo kupowane mogą się bardzo szybko zakurzyć, jeżeli zostawimy je na strychu lub będziemy przechowywać je w jakimś kartonie. Te przedmioty najlepiej czują się, gdy mogą być częścią ozdoby mieszkania. I choć zazwyczaj sztuczne kwiaty kojarzą się z cmentarzami, gdzie oczywiście doskonale pasują i spełniają swoją rolę jako ozdoba i pamięć naszych ukochanych zmarłych – to mogą również stanowić idealne dopełnienie wystroju naszych mieszkań.

Sposób czwarty – wyjmij chusteczkę nawilżoną

Ta metoda jest cudowna w swojej prostocie. Wystarczy tylko, że przetrzesz sztuczne kwiaty wilgotną chusteczką i problem uciążliwego i nieestetycznego kurzu powinien zostać rozwiązany. Ponadto możesz wykorzystać ten sposób zawsze wtedy, gdy masz mało czasu, albo gdy kwiaty, które zamierzasz czyścić są na dworze. Pamiętaj, tylko by zaopatrzyć się w nawilżane chusteczki, bo bez tego zadanie to nie będzie takie proste.

Sposób piąty, czyli wykorzystanie szczoteczki do kurzu

Ostatni proponowany przez nas sposób wydaje się być najbardziej oczywistym. Jednak musimy przypomnieć, by korzystając z tej metody zachować szczególną ostrożność. Ruchy trzeba wykonywać delikatnie, tak aby nie zniszczyć kwiatów. Nie obawiaj się! Szczoteczki do kurzu są stworzone do tego, by wykonywać precyzyjne ruchy, tylko staraj się skupić na zadaniu, to nie powinno sprawiać zbyt wielkich trudności.

A co potem?

Cóż, niestety musisz przygotowywać się na kolejne odkurzanie roślin za jakiś czas. Nie jest to jednorazowe. Ale po każdej z tych metod możesz również użyć specjalnych preparatów do konserwacji sztucznych roślin. Na przykład nabłyszczacz do sztucznych roślin w sprayu. Sprawi on, że twoje sztuczne rośliny będą wyglądać jak nowe. A ponadto zachowają swój blask i świeżość na dłużej.

Podsumowanie

Istnieje jeszcze wiele innych metod usuwania kurzu, jednak przed testowaniem nowej metody, zalecamy poważnie zastanowić się, czy aby nie zniszczyć ona kwiatów. Nawet jeśli zdarzy się taka sytuacja – to i na nią mamy radę! Jeśli właśnie, zamiast oczyścić z kurzu, zniszczyłaś swój bukiet sztucznych kwiatów to wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę frazę: kwiaty sztuczne hurtownia online i odnajdziesz wiele kwiatów, które kto wie, może będą nawet ładniejsze niż te, które posiadałaś wcześniej?