Jaki jest koszt transportu przy przeprowadzce?

Jaki jest koszt transportu przy przeprowadzce?

Jaki jest koszt transportu przy przeprowadzce? Niezależnie od przyczyn, które decydują o Twojej wyprowadzce, podstawowym elementem odpowiedniej organizacji przeprowadzki jest zorientowanie się co do cen panujących na rynku pośród firm transportowych. Dzięki temu będziesz mógł przeanalizować czy na pewno opłaca się angażować płatną pomoc, czy może jednak taniej wyjdzie jeśli weźmiesz wszystko we własne ręce. Trzeba więc znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: Jaka zatem jest realna cena przeprowadzki? Czy warto płacić komuś za pomoc przy transporcie? Czy może samodzielna przeprowadzka jest bardziej opłacalna?

Przeprowadzka na własny koszt

Gdańsk
Gdańsk

Nie jeden człowiek myśląc o wyprowadzce, nie zastanawia się nawet o możliwości wynajęcia firmy transportowej do pomocy. Wszystko zamierza zaplanować i wykonać samodzielnie, najlepiej bez konieczności angażowania nawet znajomych. Niestety mało kto zwraca uwagę na koszty, które poniesie. Aby móc je określić w przybliżonej wartości, należałoby zastanowić się, jaka odległość dzieli punkt aktualnego pobytu z punktem docelowym. Następnie spojrzeć na wszystkie zapełnione kartony i pomyśleć o tym, ile razy będzie trzeba wykonywać ten sam kurs, by przewieźć wszystkie te rzeczy. Jeżeli odległość nie jest daleka, to można wziąć pod uwagę samodzielną organizację.

Jednak w przypadku, gdy droga do pokonania będzie dość długa, koszty paliwa podczas jazdy w tę i z powrotem będą rosnąć i finalnie może okazać się, że wyjdzie porównywalnie, albo nawet droższej, niż gdyby skorzystać z pomocy firmy transportowej. Ponadto, jeśli do tego wszystkiego dojdzie przewóz mebli, może okazać się, że niezależnie od chęci, trzeba będzie zwrócić się do osób trzecich po wsparcie.

Przeprowadzki – firma

Jeśli jednak koszty przeprowadzki w przeprowadzki-wroclaw-24.pl okażą się zbyt wygórowane po dokładnym przeliczeniu lub zbyt stresująca, czy stresująca, dobrym pomysłem będzie poszukanie odpowiedniej firmy transportowej, która zorganizuje cały proces transportu nie tylko kartonów, ale także mebli. Taka firma poza przewozem rzeczy, pomoże także w ich wniesieniu do nowego mieszkania, zatem ciężkich przedmiotów na pewno nie będziesz musiał targać samemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu z Twojej głowy zostanie zdjęty cały ciężar stresu i zmęczenia, które może negatywnie wpływać na pamięć. Dzięki temu nie zapomnisz o najważniejszych rzeczach.

Koszty świadczonych usług przez firmy transportowe wahają się w okolicach 90 do 100 złotych za wynajem samochodu dostawczego wraz z kierowcą, który pomoże przy przenoszeniu kartonów do przeprowadzki a także w ich załadunku. Jeśli jednak potrzebnych będzie dwóch pracowników, koszty wzrosną do około 120-130 złotych za każdą godzinę wynajmu. Za trzech pracowników cena będzie w okolicach 150 złotych, a za dwa samochody dostawcze, może wyjść nawet 200 złotych. Warto zwrócić uwagę, że podane ceny nie tyczą się całej przeprowadzki Warszawa, lecz jedynie jednej godziny świadczenia usług. Do tego należy doliczyć jeszcze koszty paliwa. Stosunkowo im dłuższa trasa do pokonania, tym więcej zapłacisz za paliwo. Na dodatek, firmy transportowe często wliczają w koszty na drogę powrotną samochodów do siedziby firmy.

Przewóz mebli

przeprowadzki cena
przeprowadzki cena

Niektórzy mogą znajdować się w takiej sytuacji, w której tak naprawdę mogą poradzić sobie z kartonami do przeprowadzki samodzielnie, ponieważ albo nie ma ich zbyt wiele, albo odległość do pokonania nie jest zbyt długa i taniej wyjdzie zrobić to bez angażowania pośredników. Jednak gdy przeprowadzka obejmuje również meble, a w posiadaniu swoim czy znajomych nie ma żadnego samochodu dostawczego, może to skomplikować nieco sprawę.

W takiej sytuacji można zwrócić się po pomoc do firmy transportowej, która przewiezie meble z punktu A do punktu B w sposób bezpieczny i pomoże wnieść je do nowego mieszkania. Koszty takiej usługi są uzależnione od odległości, którą pracownicy firmy będą musieli pokonać. Stawki firm wahają się jednak w okolicach jednej złotówki za każdy przejechany kilometr i w cenę wchodzi transport mebli z wniesieniem. Na dodatek, przewóz mebli na własną rękę może okazać się niebezpieczny dla samych mebli. Ponieważ źle zabezpieczony jest narażony na uszkodzenia.

Przeprowadzki międzynarodowe

W tej kwestii nie ma raczej żadnych wątpliwości, że wynajęcie firmy transportowej do pomocy jest dobrym rozwiązaniem. Nie jest to jednak tania sprawa. Koszty związane z takim przedsięwzięciem będą oczywiście zależały od odległości. Ale nie tylko. Jeżeli odległość jest duża, pracownicy z pewnością będą potrzebowali wypoczynku przed drogą powrotną, dlatego firma zapewni im nocleg oraz wyżywienie. Za obie te rzeczy, najprawdopodobniej zostanie doliczona odpowiednia cena do świadczonej usługi. Warto zwrócić także uwagę, że nierzadko takie przeprowadzki zajmują firmą nawet do pięciu dni. Cena takiego transportu jest jednak niezmiennie liczona od przejechanych kilometrów i waha się w granicach od dwóch do trzech złotych za każdy przejechany kilometr.

Wynajem auta dostawczego

Istnieje również możliwość wynajęcia samochodu dostawczego, samodzielnego załadowania go i podróży. Koszty wynajmu zależą od wielkości pojazdu, a także ilości dni, na które zostanie wypożyczone auto.