Jakie płytki drewnopodobne warto wybrać?

Jakie płytki drewnopodobne warto wybrać?

W aranżacji wnętrz należy pójść na kompromis. Tam, gdzie nasze wymarzone rozwiązanie nie do końca może się sprawdzić, należy znaleźć odpowiedni zamiennik. Co więcej kompromis nie musi oznaczać znacznie gorszego dekoracyjnego efektu. Idealnym na to przykładem są płytki drewnopodobne. Są one genialną wręcz alternatywą dla drewna na podłodze. Dzięki płytkom imitującym drewno uzyskamy nie tylko piękną, ale także trwałą powierzchnię.

Co należy wiedzieć o płytkach drewnopodobnych?

Płytki dekoracyjne ścienne oraz podłogowe, które przypominają drewno to absolutny hit od wielu, wielu sezonów. Czym one sobie zasłużyły na taką popularność? Wyglądają nie tylko znakomicie, ale także mają pewne wady. Chcielibyśmy jednak rozpocząć od zalet. Na pewno płytki te są bardzo wytrzymałe, łatwo się je czyści, mamy szeroki wybór wariantów, jak i także sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym.

Jeszcze nie tak dawno stawialiśmy głównie na płytki ceramiczne dekoracyjne. https://ceramixplytki.pl/11-plytki-dekoracyjneJednak powyższe zalety na pewno przekonają nas do wyboru płytek drewnopodobnych. Powiedzmy sobie o tych zaletach nieco więcej. W przeciwieństwie do parkietu czy też warstwowych desek płytki są niezmiernie wytrzymałe. Jeśli postawmy na model o dosyć wysokiej klasie ścieralności i jednocześnie model nienasiąkliwy, to płytki drewnopodobne będą nam służyły przez bardzo długi czas i będą w świetnym stanie. Materiał na pewno jest odporny na zarysowania, działanie wilgoci oraz do tego uszkodzenia mechaniczne. Można je w związku z tym nawet zamontować w kuchni.

Nawet tanie płytki https://ceramixplytki.pl/12-plytki-uniwersalnedrewnopodobne charakteryzują się łatwością w utrzymaniu w pełnej czystości. Porządkowanie drewnianych powierzchni najczęściej jest bardzo kłopotliwe. Musimy usuwać systematycznie kurz oraz także brudny piasek, ponieważ mogą doprowadzić do powstawania rys. Wszystkie te zabiegi są eliminowane przez montaż właśnie płytek drewnopodobnych. Do ich mycia możemy używać płynu najzwyklejszego do podłóg, jak i także wody.

Jeśli chodzi wady, to jak wszystko inne płytki drewnopodobne również je posiadają. Musimy tutaj wspomnieć o efekcie chłodnej podłogi. Poza grzewczym sezonem czy też w miejscach, w których nie zamontowano ogrzewania podłogowego, powierzchnia wykończona płytkami będzie bardzo zimna. Musimy mieć także świadomość, że płytki jedynie imitują drewno. Chociaż producenci się prześcigają w odwzorowaniu maksymalnym rysunku desek naturalnych, płytki jedynie pozostają imitacją materiału naturalnego. Nie jest to wada, która przekreślić mogłaby drewnopodobne płytki. Pamiętajmy, że płytki nie będą wyglądały identycznie, jak drewno.

Do jakich pomieszczeń pasują płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne kupimy bez problemu chociażby na wyprzedaży płytek https://ceramixplytki.pl/9-plytki-zewnetrzne. Jednak do jakich pomieszczeń będą pasowały najlepiej? Na pewno jest to wybór wręcz idealny do łazienek. Pomieszczenia wykończone przy użyciu właśnie tego materiały będą się wydawały przytulne, jak i także zapanuje w nich klimat, który będzie przypominał SPA. Warto jednak pamiętać, że płytki gresowe czy też terakotę zamontować można także na ścianie, a więc w ten sposób możemy wykończyć efektownie łazienkę i na przykład zamontować drewnopodobny materiał także pod prysznicem lub też pokryć nim obudowę wanny.

Płytki w tym typie sprawdzą się także idealnie w kuchni. Podłoga, która przypomina drewno daje wrażenie ciepła oraz przytulności, a jednocześnie sprosta wszelkim wyzwaniom, na jakie wystawiona jest podłoga w pomieszczeniu, w którym gotujemy. Poza tym płytki drewnopodobne znaleźć mogą zastosowanie na podłodze w salonie czy też komunikacyjnych ciągach w naszym domu. Genialnym wręcz pomysłem są drewnopodobne płytki na schodach. Konstrukcja, która jest wykonana z betonu i jest pokryta płytkami drewnopodobnymi będzie także bardzo efektownym, ale już o wiele tańszym rozwiązaniem, niżeli w przypadku schodów tego typu obitych jedynie naturalnym drewnem.

Jakie płytki kupić?

W sprzedaży znajdziemy głównie płytki gresowe o powierzchni szkliwionej. Producenci również oferują terakotę o wzorze, który imituje drewno, jednak jest to rozwiązanie znacznie mniej popularne. Gresowe płytki są niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie. Można montować je z powodzeniem zarówno na podłodze, jak i także na ścianie czy też na tarasie. Jeśli chodzi o montaż na tarasie, to musimy sprawdzić czy oby na pewno materiał jest mrozoodporny i posiada rzeczywiście wysoką klasę odporności na wilgoć. Sprostamy dzięki temu dosyć niesprzyjającym warunkom atmosferycznym, na jakie tarasowa podłoga jest narażona.

Płytki najczęściej mają kształt, który przypomina nam do złudzenia deski czy też panele podłogowe. Materiał tego typu nadaje się idealnie do układania w sposób tradycyjny. Bardzo ciekawą alternatywą mogą się jednak okazać płytki drewnopodobne do kuchni czy też do salonu, które ułożymy w jodełkę. W takim właśnie przypadku kafle mają nieco inny kształt, aby możliwie jak najbardziej zminimalizować straty materiału podczas docinania do tak zwanej jodełki.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl