Kiedy będą rolety w Biedronce

Kiedy będą rolety w Biedronce

Każdemu z nas zależy na tym, aby móc się czuć swobodnie we własnym mieszkaniu. W przypadku, gdy okna mieszkania są położone bardzo nisko ulicy, w dodatku na niższym piętrze, może być to jednak bardzo trudne. W takim wypadku konieczne może być przesłonięcie okien na przykład za pomocą rolet.

Czy rolety rzymskie to dobry wybór?

Zachowanie poczucia prywatności we własnym mieszkaniu jest bardzo ważne. Tymczasem, w niektórych przypadkach może się to okazać bardzo trudne. W szczególności mowa jest tutaj o tych sytuacjach, gdy okna w mieszkaniu położone są blisko ulicy, w dodatku mieszkanie położone jest na niższym piętrze. W takiej sytuacji należy poradzić sobie problemem przechodzących osób, które mogą przez okna zaglądać do wnętrza mieszkania, w szczególności nocą. Warto zastosować wtedy się rolety rzymskie, których ceny i dostępność są coraz bardziej korzystne dla klientów. Wiele osób nie chce inwestować w zwykłe rolety, obawiając się o bardzo niską estetykę takiego rozwiązania. Właśnie dla takich osób stworzone zostały rolety rzymskie, które mogą się pochwalić bardzo ciekawym wyglądem. Rolety tego typu zostały rozpowszechnione w czasach rzymskich i od tego okresu, można się z nimi spotkać w domach na całym świecie. Główną ich zaletą jest oczywiście wysoka estetyka, ale tego typu tekstylne rolety są także bardzo skutecznym sposobem na przesłanianie okien w mieszkaniu i ochronę go przed słońcem. Ich bardzo dużą zaletą jest również fakt, że można je bez żadnego problemu zdjąć, aby je uprać, dzięki czemu takie rolety przez znacznie dłuższy okres czasu będą prezentowałby się zupełnie jak nowe. Konstrukcja rolet rzymskich pozwala je także zablokować w praktycznie dowolnej pozycji, w zależności od naszych potrzeb, jak również pory dnia. Dekoracyjną funkcję tych rolet zauważymy po ich całkowitym odsłonięciu. Rolety rzymskie nawet wtedy pozostają całkowicie wygodne, tworząc na górze okna bardzo atrakcyjnie się prezentujący dekoracyjny zwój materiału. Dzięki temu pasują one doskonale do pomieszczenia wykończonego w różnych stylach.

 

Czy rolety zapobiegają nagrzewaniu się mieszkania?

Kiedy będą rolety w BiedronceUpały w ostatnim czasie stały się niezwykle uciążliwe. Niestety wpływa to na nasz komfort życia, w szczególności, gdy mieszkamy w centrum miasta. W takiej sytuacji temperatura w mieszkaniu można się podnieść nawet do wartości powyżej 30 stopni, co znacznie utrudnia wypoczynek i sen. Z tym problemem można sobie próbować poradzić na kilka sposobów. Pierwszym jest oczywiście klimatyzacja, która niestety jest rozwiązaniem związanym z dużymi rachunkami za zużycie energii. Znacznie lepszym wyjściem w takiej sytuacji będą więc rolety zewnętrzne, które zapobiegną nagrzewaniu się mieszkania od promieni słonecznych. Właśnie te najbardziej nasłonecznione pomieszczenia nagrzewają się w czasie upałów najmocniej. Przysłonięcie okna zasłoną czy też roletą wewnętrzną nie gwarantuje zbyt dużych efektów, gdyż promienie słoneczne są zatrzymywane po wewnętrznej stronie okna. Widać więc wyraźnie, że montaż rolet zewnętrznych jest tutaj znacznie lepszym rozwiązaniem, gdyż promienie słoneczne zatrzymywane są na zewnątrz budynku. Dzięki temu, można ograniczyć nagrzewanie się danego pomieszczenia nawet o kilkadziesiąt procent. Rolety tego typu są często także rozwiązaniem znacznie wygodniejszym w eksploatacji. Duża część tych rolet jest wyposażona w dodatkowe udogodnienia, to jest na przykład w możliwość ich obsługi za pomocą panelu sterującego, czy też pilota. Dzięki temu, można zasuwać czy też odsuwać takie rolety bez konieczności wychodzenia z domu, co jest ich sporą zaletą.

Żaluzje czy rolety – co jest lepszym wyborem?

Wiele osób zastanawia się, czy w przypadku ich mieszkania lepszym wyborem będą rolety, czy też żaluzje aluminiowe. Aby podjąć odpowiednią decyzje, należy zastanowić się nad swoimi własnymi oczekiwaniami. Zarówno jeżeli chodzi o powstrzymywanie promieni słonecznych, jak też o zachowanie prywatności, rolety i żaluzje wykazują bardzo zbliżona skuteczność. Również ceny obu rozwiązań są bardzo do siebie zbliżone. W praktyce więc, zastanawiając się między tymi dwoma rozwiązaniami, warto przede wszystkim skupić się na aspektach wizualnych. Z pewnością rolety są dostępne w wielu rozmaitych wersjach, różniących się kolorystyką, czy też fakturą. Dostępność różnych modeli rolet jest praktycznie tak szeroka, jak w przypadku tradycyjnych zasłon. Jeżeli chodzi zaś o żaluzje, to jest to rozwiązanie dla osób, które są zwolennikami minimalizmu. Są oczywiście dostępne także bardziej wpadające w oko ich wersje, takie jak żaluzje drewniane, ale ogólnie dostępność różnych wersji kolorystycznych jest w ich przypadku znacznie mniejsza. Z całą pewnością jednak żaluzje, ze względu na swój stonowany, surowy wygląd, będą idealnie pasowały tam, gdzie rolety czy zasłony kompletnie by się nie sprawdziły. Przede wszystkim mowa jest tutaj o pomieszczeniach biurowych, ale również o mieszkaniach wykończonych w bardziej surowym, skandynawskim stylu. Żaluzje są także rozwiązaniem w pełni bezpiecznym dla osób, które zmagają się z alergiami, w przeciwieństwie do zasłon czy też rolet, które gromadzą na sobie dużo kurzu.