Kontenery morskie

Kontenery morskie

Zasadniczo kontenery morskie to znormalizowane kontenery wielokrotnego użytku do transportu i przechowywania różnych towarów. Kontenery morskie były pierwotnie przeznaczone wyłącznie do przewozu towarów drogą wodną, ale obecnie służą również do transportu lądowego. Wykonane są z wytrzymałej stali i mają specjalne ramy, które zapewniają dodatkową sztywność. Wysokie drzwi ułatwiają załadunek i rozładunek, w tym z wykorzystaniem wózków widłowych samochodowych lub elektrycznych. Wynajem kontenera morskiego to doskonałe rozwiązanie zarówno do przetransportowania ładunku jak też na zorganizowanie tymczasowego magazynu. Dzięki tej usłudze można umieścić dużą ilość towaru na wymagany okres, niezawodnie chronić go przed czynnikami atmosferycznymi i kradzieżą.

Wynajem kontenerów morskich

Przy jednorazowym lub rzadkim użyciu kontenerów morskich bardziej opłaca się wynajem na konkretny okres, co pozwala:

  • Szybko znaleźć kontenery o wymaganych wymiarach i konstrukcji.
  • Obniżyć koszty finansowe – wynajem będzie znacznie tańszy niż zakup.
  • Uzyskać rabaty za długoterminowy wynajem.
  • Uzyskać całkowicie czysty, sprawny i użyteczny kontener.
  • Uniknąć problemów związanych z ich przechowywaniem.

Współpracując z uznaną na rynku firmą można wynająć kontenery morskie na potrzebny aktualnie okres czasu. Może to być jeden dzień, tydzień, miesiąc a także kilka lat, wszystko zależy od klienta. Dostępność dużego wyboru rozmiarów kontenerów od najbardziej znanych 10 i 20 stopowych oraz większych często poszukiwanych 40 i 45 stopowych. A wszystko w jednym miejscu. Przy czym kontenery morskie mogą być wynajmowane i wykorzystywane nie tylko do transportu, ale również jako magazyn, przebieralnia, pomieszczenie socjalne, zaplecze na budowie.

Kryteria wyboru kontenera morskiego do wynajmu

Kluczowymi cechami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kontenera morskiego do wynajęcia, są wymiary i nośność. Duże znaczenie ma również system mocowania. Wszystkie kontenery wyposażone są w standardowe zewnętrzne kotwiczenia do przeładunku w portach, dworcach kolejowych i terminalach logistycznych. Jeśli kontener ma być używany do transportu lub przemieszczania ładunku, pożądane jest, aby posiadał dodatkowy wewnętrzny system mocowania. Ponadto należy zauważyć, że kontenery mogą mieć różne rodzaje i rozmiary drzwi. Może to wpłynąć na wygodę umieszczania ładunków.

Wynajem kontenera morskiego w firmie specjalizującej się w tym jest odpowiedni dla każdego, kto poszukuje takiego rozwiązania. Ta usługa będzie kosztować znacznie mniej niż zakup i nie trzeba będzie się zastanawiać się, co zrobić z kontenerem, gdy już będzie potrzebny. Jednocześnie okres najmu można w razie potrzeby łatwo wydłużyć. Wynajmujący zapewnia bezpłatne konsultacje i doradztwo podczas wyboru najbardziej odpowiedniego kontenera morskiego.

Jak wynająć kontener morski?

Wystarczy skontaktować z firmą oferującą wynajem kontenerów morskich, przedstawić swoje potrzeby i zapoznać z ofertą. Przedstawiciel firmy pomoże podczas wyboru i sporządzi umowę, która będzie zawierała: rodzaj, wymiary i inne cechy kontenera morskiego, okres najmu, wysokość opłaty miesięcznej, wykaz towarów zabronionych do transportu i przechowywania, wzajemne zobowiązania wynajmującego i klienta. Każdy kto poszukuje sposobu na zmniejszenie kosztów przechowywania towaru, skorzystanie z wynajmu będzie doskonałą opcją.
Mobilne kontenery są odpowiednie do prowadzenia różnych biznesów, dlatego świetnie sprawdzą się do magazynowania części przemysłowych oraz żywych kwiatów, wszystko zależy od warunków jakie trzeba tam stworzyć. To znaczne oszczędności finansowe dla przedsiębiorcy. Firma dostarcza wynajęty kontener we wskazane miejsce i można od razu z niego korzystać. Jeżeli wynajmowi podlega kontener morski chłodniczy potrzebne będzie tylko podłączenie do prądu. Jest to sprawdzona metoda przechowywania towarów wymagających utrzymania określonej temperatury.

Czy kontenery morskie do wynajmu przechodzą renowację?

Kontenery morskie wyróżniają się zwiększoną wytrzymałością i niezawodnością. Jednocześnie, ze względu na wnikanie słonej wody morskiej i zanieczyszczenia przemysłowe, narażenie na wilgotne powietrze morskie, uszkodzenia podczas transportu, załadunku i rozładunku, a także naturalne zużycie części, wymagają naprawy.

Firma wynajmująca kontenery morskie wykonuje szeroki zakres prac związanych z naprawą kontenerów:

  • Powrót do odpowiednich wymiarów i wagi.
  • Odnawianie drzwi i mechanizmów mocujących.
  • Wymiana zużytych części.
  • Renowacja okładzin zewnętrznych i wewnętrznych.
  • Eliminacja defektów kosmetycznych.

Dlaczego warto wybrać właśnie wynajem kontenerów morskich?

Kontener morski 20 stopowy morski to niezwykle praktyczny wynalazek, który może służyć do transportu towarów, ich przechowywania, oraz innych celów. Można go wypożyczyć na dowolny okres, a zapłacić tylko za czas eksploatacji a wynajmujący zajmiemy się resztą: formalnościami, konserwacją, naprawami.

Trzeba mieć na uwadze, że kupując sprzęt jako swoją własność, przez cały okres eksploatacji będzie się ograniczonym rodzajem produktu, dla którego zakupiono ten kontener. Jeśli ten produkt straci swoją rentowność, sam kontener nie będzie potrzebny, a to może prowadzić do dodatkowych kosztów. Jeśli kontener jest wynajmowany, to bez problemu można go wymienić, ponieważ katalogi firmy zawierają ogromną gamę sprzętu dla różnych potrzeb biznesowych i zawsze jest opcja najbardziej odpowiednia dla konkretnych wymagań.