Meble ogrodowe

Meble ogrodowe

Interesują Cię huśtawki, krzesła ogrodowe, stoły, fotele, sofy i pawilony ogrodowe, Sprawdź naszą ofertę! Tutaj znajdziesz szeroki wybór mebli ogrodowych z wygodnym sposobem zamawiania i szybką dostawą. Proponujemy zakupy przez Internet, dzięki temu bez wychodzenia z domu będziesz mieć pewność, że Twój leżak plażowy, wiszące krzesło ogrodowe lub inne meble szybko zagoszczą na Twojej posesji. Wybierz meble ogrodowe, które najbardziej Ci się podobają, a my dopilnujemy, aby jak najszybciej trafiły one bezpośrednio do Twojego domu.

Sklep internetowy zaprasza do zakupu mebli ogrodowych

Latem ogród zaprasza na spokojne poranki i leniwe wieczory przy filiżance aromatycznej herbaty lub kawy. Wygodne meble ogrodowe mogą umilić te chwile. Jakie modele i według jakich kryteriów wybrać? Czy mebel wymaga szczególnej pielęgnacji, aby służył długo?

Różne krzesła, te same zasady

Stół i dwa krzesła to klasyka ogrodowa dla mebli letnich, które w zależności od życzeń, przyzwyczajeń i upodobań mogą urosnąć do dużego stołu z czterema lub więcej krzesłami. Meble zewnętrzne najczęściej występują w zestawach, jednak wielu klientów naszego sklepu online często kupuje również pojedyncze modele z jednej kolekcji. W skład zestawu wchodzą najczęściej dwa fotele i stół lub kanapa i stół, dodatkowo można dokupić krzesła i inne meble.

Wybierając niekompletny zestaw, zwróć uwagę na design i kolorystykę, jeśli będziesz chciał do niego dodać później, nowe meble będą musiały zostać dostosowane do istniejącego rozwiązania. Nie bez powodu zestawy mebli ogrodowych oferowane są najczęściej w neutralnych kolorach, które można odświeżyć. Jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, sofa lub narożnik to świetny wybór, który pozwala zadomowić się równie komfortowo jak w domu.

Niezbędne są poduszki do siedzenia, zwłaszcza w przypadku mebli wiklinowych i metalowych, pozwoli to uniknąć niedogodności spowodowanych nadmierną twardością. Meble, zwłaszcza sofy ogrodowe, można zakupić z gotową tapicerką, ale poduszki i tapicerowane oparcia można dokupić również osobno.

Z jakich materiałów produkowane są meble ogrodowe

Plastikowe meble ogrodowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań z kilku powodów. W przystępnej cenie i Twój ogród może być wyposażony zarówno w klasyczną część wypoczynkową z fotelami, jak i strefę do opalania z długim leżakiem i może wyglądać efektownie.

To prawda, że nie jest to najtrwalsze rozwiązanie. Plastikowe meble łatwo się zarysowują, a w rysach gromadzi się brud, przez co mebel traci schludny wygląd, a naprawienie złamanej nogi czy powierzchni stołu jest prawie niemożliwe.

Drewniane meble ogrodowe w naszym sklepie internetowym

Meble drewniane szczególnie dobrze komponują się w ogrodzie, ponieważ znajdują się one w zasadzie w swoim naturalnym środowisku, między drzewami, ptakami i trawnikami. Różnorodność naturalnych kolorów i wykończeń pozwala na wkomponowanie drewnianych mebli ogrodowych w każdy krajobraz. Ponadto drewno jest nie tylko atrakcyjnym wizualnie, ale także dotykowym, ciepłym i trwałym materiałem. Jednak na drewno ma wpływ pogoda, dlatego w okresie jesienno-zimowym nie zaleca się pozostawiania drewnianych mebli na zewnątrz, a także należy je regularnie pokrywać specjalnym środkiem ochronnym. Jeśli jednak powierzchnia jest uszkodzona, można ją przeszlifować, w razie potrzeby odkurzyć, pokryć środkiem barwiącym, a na koniec warstwą lakieru ochronnego.

Metalowe meble ogrodowe

Pierwszą rzeczą, która często przychodzi na myśl, w przypadku mebli metalowych, jest luksusowe kute żelazo, bardzo ciężkie żeliwne krzesła w najbardziej zacienionym zakątku ogrodu. Niezaprzeczalnie wygląda wspaniale, takie meble wystarczy pomalować farbą antykorozyjną raz na 2-3 lata.Trzeba jednak liczyć się z tym, że meble z kutego żelaza będą poważną inwestycją, która nadal będzie mogła być przekazywana przyszłym pokoleniom.

XXI wiek proponuje własną interpretację mebli metalowych są to nowoczesne, eleganckie, o czystych liniach, połączone z drewnianymi wykończeniami, plastikowymi czy tapicerowanymi poduszkami. Warto zwrócić uwagę na aluminiową konstrukcję, ponieważ aluminium nie boi się rdzy, jest lekkie i znacznie tańsze od elementów z kutego żelaza.

Rattanowe meble ogrodowe

Najpopularniejsze w tej grupie są meble rattanowe, sztuczny rattan i wiklina. Meble ogrodowe rattanowe kojarzą się przede wszystkim z tropikalnymi nastrojami. Rattan to naturalny materiał pozyskiwany z suszonych łodyg rattanu, które rosną w tropikach Azji Południowo-Wschodniej. Ma wyjątkowe właściwości, rattanowe gałązki mają idealnie gładką powierzchnię bez sęków i bez względu na to, jak długo rosną, przez cały czas pozostają w tej samej długości. Produkcja mebli rattanowych, która wcześniej była dziełem rzemieślników, stała się przemysłowa i może znacznie obniżyć cenę tych mebli.

Meble ogrodowe rattanowe mogą być równie trwałe jak meble dębowe, ale trzeba o nie zadbać.Ten materiał jest delikatny, odpowiedni do słonecznego klimatu, nie powinien być narażony na deszcz i zimno. Mebel przed użyciem musi być całkowicie suchy, w przeciwnym razie może ulec deformacji lub pęknięciu. Wygląd sztucznego rattanu nie pozostaje w tyle za swoim naturalnym krewnym, można stworzyć nie mniej tropikalny nastrój. Jest to materiał lekki, łatwy w pielęgnacji, ale w efekcie otrzymasz trwałe meble ogrodowe. Wybierając wiklinę należy wziąć pod uwagę, że każdy mebel ogrodowy wykonywany jest ręcznie.To naturalny, atrakcyjny wizualnie, lekki przedmiot. Zarówno meble rattanowe, jak i wiklinowe nadają się do ustawienia na zadaszonych tarasach i altanach, wystawiając je na środku trawnika tylko w naprawdę ciepłe letnie dni.