Pomysł na wieczór panieński – masaż balijski

Pomysł na wieczór panieński - masaż balijski

Wieczór panieński to wyjątkowe przeżycie w życiu każdej przyszłej panny młodej. Osoby planujące wieczór panieński dla bliskiej sobie osoby powinny zadbać o to, aby był to niezapomniany dzień. Warto rozważyć wieczór panieński z masażem balijskim. Czym jednak jest masaż balijski i dlaczego warto mieć go na wieczorze panieńskim? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Masaż balijski – skąd pochodzi?

Masaż balijski ma swoje korzenie w Indonezji, a konkretniej pochodzi z egzotycznej wyspy Bali. Jest to masaż orientalny i bardzo odprężający, ale jednocześnie jest on zdecydowanie wykonywany, z dość dużą intensywnością. Na samym początku masaż balijski nie sprawiał tyle przyjemności, co w dzisiejszych czasach, liczył się bowiem tylko efekt rozluźnienia mięśni, niezależnie od dyskomfortu. Dzisiaj bardziej zwraca się uwagę na relaks i efekty bez sprawiania bólu. W tradycyjnym masażu balijskim wykorzystywano także przyprawy o działaniu silnie rozgrzewającym.

Masaż balijski – czym się wyróżnia?

Masaż balijski jest połączeniem wielu technik – akupresury, refleksologii, ajurwedy oraz aromaterapii. Głównym i najistotniejszym efektem masażu balijskiego jest wzmocnienie oraz nadanie harmonii ciału oraz duszy. Masaż ten jest zatem wyjątkowym prezentem na wieczór panieński, ponieważ przed tak ważnym wydarzeniem jak ślub warto się zrelaksować i wprowadzić swoje ciało oraz duszę w stan równowagi. Masaż balijski odpręża i zmniejsza bóle mięśniowe, a co za tym idzie – przynosi psychiczne oraz fizyczne uspokojenie.

Jak wygląda masaż balijski?

Masaż balijski polega na masowaniu konkretnych partii ciała. Masażysta używa do tego celu dłoni oraz przedramion. W trakcie tego masażu stosuje się uciskanie, gładzenie, ostukiwanie, rozciąganie oraz rozcieranie. Masaż balijski jest dość intensywny, ponieważ w jego trakcie stymulowana jest praca mięśni głębokich. Masażysta wykonuje ruchy ku górze, a osoba masowana znajduje się w pozycji leżącej, najczęściej na materacu. W trakcie masażu balijskiego stosuje się też różnego rodzaju olejki aromatyczne, tj. różany czy jaśminowy. Nie tylko nadaje on wyjątkowego zapachu, ale też pogłębia uczucie relaksu oraz usprawnia przemianę materii i ujędrnia skórę. W trakcie masażu balijskiego włączona jest również relaksująca muzyka, a w trakcie sesji zapalane są zapachowe kadzidła. Przygotowując się do masażu należy ubrać się w luźną odzież bądź być w okryciu w postaci ręcznika. Masaż balijski trwa zazwyczaj godzinę.

Jakie są wskazania do masażu balijskiego?

Masaż balijski jest polecany przede wszystkim osobom, które cierpią na schorzenia układu oddechowego. Dlaczego? Ponieważ usprawnia on krążenie tlenu we krwi. Ponadto, zmniejsza on intensywność występujących migren oraz ułatwia zasypianie i zapewnia spokojniejszy sen. Dzięki masażowi balijskiego z organizmu są usuwane toksyny, a co za tym idzie – poprawia się funkcjonowanie układu odpornościowego. Masaż balijski jest korzystny dla osób cierpiących na bóle mięśni, stawów oraz ścięgien. Dzięki stosowaniu wyjątkowych olejków masaż balijski pomaga również w walce z cellulitem – wygładza skórę i nadaje jej jędrności. Oprócz korzyści fizycznych, masaż balijski przynosi również wiele korzyści dla psychiki. Jest to masaż idealny dla osób przemęczonych i zestresowanych, ponieważ pozwala się odprężyć i zapomnieć o wszelkich troskach.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania masażu balijskiego?

Masaż balijski jest zalecany większości osobom. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonywania tego masażu, o których warto wiedzieć. Masażu balijskiego nie należy wykonywać przede wszystkim u osób cierpiących na choroby skóry takie jak grzybica czy egzema. Jeżeli na ciele są obecne niezagojone rany, to również nie powinno się go wykonywać. Oprócz tego masaż balijski nie powinien być wykonywany u osób mających złamania oraz świeże zrosty. W przypadku chorób układu krążenia, chorób nowotworowych, infekcji wirusowych oraz bakteryjnych również. Warto również wspomnieć o tym, że ciąża oraz miesiączka to również przeciwwskazanie do jego wykonywania.

Dlaczego masaż balijski jest wyjątkowy?

Masaż balijski to wyjątkowy masaż i wyróżnia się on wśród innych wyjątkowymi efektami i korzystnym wpływem zarówno na ciało, jak i umysł. Ujędrnia on skórę, poprawia pracę układu oddechowego, odpręża i odstresowuje. Nie bez powodu zatem jest to masaż polecany na wyjątkowe okazje, takie jak wieczór panieński. Masaż balijski dzięki połączeniu wielu technik ma wszechstronne zastosowanie. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku, jest zainteresowanych tym masażem. Warto zatem rozważyć udanie się do profesjonalnego salonu masażu balijskiego. Przed udaniem się na masaż balijskich nie należy spożywać posiłków przez co najmniej 1 godzinę, a najlepiej 2 godziny. To zalecenie obowiązuje przed każdym masażem. Wieczór panieński z masażem balijskim będzie z pewnością dobrym pomysłem dla przyszłej panny młodej, zwłaszcza jeżeli wiemy, że ceni sobie ona relaks w trakcie masażu.