Rodzaje implantów zębowych – wszystko to, co musisz wiedzieć

Rodzaje implantów zębowych - wszystko to, co musisz wiedzieć

O implantach zębowych słyszał już zapewne każdy. W obecnych czasach coraz większe grono osób decyduje się na takie rozwiązanie w przypadku braku uzębienia w jamie ustnej. Oczywiście, trzeba zaznaczyć, iż implanty zębowe są stosunkowo droższe od zwykłych protez. Aczkolwiek trzeba pamiętać, iż implanty są o wiele bardziej estetyczne i bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. W szczególności, że w chwili obecnej można się spotkać z ich wieloma rodzajami. I właśnie tym tematem chcielibyśmy się zająć z niniejszym artykule. Jesteśmy pewni, że wszystkie informacje przez nas przedstawione okażą się dla Państwa bardzo pożyteczne. Zapraszamy!

Co należy rozumieć przez implanty zębowe?

Przez implanty zębowe ( zobacz ofertę na https://doboszimplanty.pl/cennik/ ) należy również przede wszystkim trwałe i bezpieczne dla zdrowia człowieka zamienniki korzeni naturalnych zębów, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Zdecydowanie się na umieszczenie implantów zębowych daje pewną gwarancję tego, że tworzywo takie nie będzie się w jakikolwiek sposób przemieszczało w naszej jamie ustnej. Należy też powiedzieć między innymi to, że implanty zębowe charakteryzują się również tym, że w odpowiedni sposób zrastają się z kością ludzkiej szczęki i to właśnie z tego powodu przyczyniają się do dużej dozy stabilności dla sztucznych zębów.

Trzeba też powiedzieć to, że implanty zębowe odznaczają się też przede wszystkim tym, że kluczowym warunkiem ich założenia jest posiadanie nie tylko zdrowych dziąseł, ale przede wszystkim posiadanie zdrowej tkanki kostnej. Bowiem to właśnie tkanka kostna jest odpowiedzialna w szczególności za zapewnienie odpowiedniej podstawy dla danego implantu, który jest zakładany.

Dlaczego zakładanie implantów zębowych się opłaca?

Zakładanie implantów zębowych zębowych opłaca się pod względem wielu kwestii, ale przede wszystkim dlatego, ponieważ dzięki ich zamontowaniu mamy możliwość zniwelowania ryzyka powstawania o wiele bardziej poważniejszych zmian w jamie ustnej, jak również mamy możliwość zniwelowania problemu wystąpienia zapaści skóry w okolicach polików. Bowiem należy pamiętać, iż w odpowiedni sposób zadbana jama ustna przyczynia się w dużej mierze nie tylko do prawidłowego zdrowia, ale również do odpowiedniego wyglądu wizualnego. Dlatego dbanie o zęby jest tak bardzo istotne. Aczkolwiek, jak powszechnie wiadomo, czasami wypadnie zębów nie jest związane z nieodpowiednią pielęgnacją jamy ustnej, a na przykład z różnorodnymi wypadkami, bądź występowaniem innych poważniejszych chorób w naszym organizmie. W związku  z tym, przyczyn wypadania zębów może być bardzo wiele.

Rodzaje implantów zębowych

Implanty zębów przeciwwskazaniaWyróżnia się cztery podstawowe i najczęściej spotykane rodzaje implantów zębowych, do których trzeba zakwalifikować przede wszystkim: implanty zębowe jednofazowe, implanty zębowe dwufazowe, jak również implanty zębowe cyrkonowe oraz implanty zębowe tytanowe. Implanty zębowe jednofazowe są w pewnym sensie dużą alternatywą dla implantów zębowych dwufazowych.

Ten rodzaj implantów charakteryzuje się przede wszystkim tym, że istnieje swoista możliwość umieszczenia w jamie ustnej implantu wraz z nadbudową podczas jednej wizyty. Implanty zębowe dwufazowe charakteryzują się tym, że implant oraz nadbudowa są wykonywane podczas dwóch różnych wizyt u stomatologa. Implanty zębowe cyrkonowe są takim rodzajem implantów, które odznaczają się przede wszystkim tym, że substancja w nich zawarta przypomina naturalny wygląd zęba. Z kolei implanty zębowe tytanowe odznaczają się dużej mierze tym, że są najbardziej trwałe.

Czy wszczepianie implantów zębowych boli?

Jeżeli chodzi o to, czy wszczepianie implantów zębowych boli to trzeba powiedzieć przede wszystkim to, że podczas dokonywania takiego rodzaju zabiegu zastosowane jest za każdym razem znieczulenie, dzięki któremu każdy pacjent odczuwa duży komfort. W związku z tym należy stanowczo stwierdzić, iż wszczepianie implantów zębowych w ogóle nie boli.

Co należy zaliczyć do głównych przeciwwskazań odnośnie wszczepiania implantów zębowych?

Do głównych przeciwwskazań odnoszących się do wszczepiania implantów zębowych należy zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: okres ciąży, okres karmienia piersią, różnorodne choroby nowotworowe, występowanie zbyt dużej nadciśnienia krwi, borykanie się w problemem związanym z niedoczynnością tarczycy, borykanie z różnorodnymi problemami związanymi z chorobami dziąseł, borykanie się z różnorodnymi chorobami związanymi z tkanką kostną w jamie ustnej, posiadanie nieunormowanej cukrzycy, posiadanie choroby AIDS, jak również zbyt młody wiek oraz występowanie osteoporozy.

Warto również zaznaczyć, iż rozwiązania, do którego należy zaliczyć wszczepienie implantów zębowych nie jest zalecane w stosunku do osób, które borykają się z występowaniem choroby wieńcowej, jak również nie zaleca się takiego rozwiązania w odniesieniu do osób, które są nałogowymi palaczami oraz spożywają zbyt często i zbyt duże ilości alkoholu. Bowiem, jeżeli mimo tych przeciwwskazań zostanie dokonane wszczepienie implantów zębowych to takie działanie będzie się wiązało z dużym prawdopodobieństwem niepowodzenia.