Rolety Kraków

Rolety Kraków

Rolety Kraków: oferowane rolety do okien plastikowych to zestaw typów wzorów produktów chroniących przed światłem, które można mocować bezpośrednio do skrzydła. Mocuje się je na różne sposoby: na taśmie samoprzylepnej, na wspornikach, na wkrętach samogwintujących. Na oknach plastikowych można montować żaluzje poziome i pionowe zarówno kasetowe, jak i wolnowiszące.

Jak wybrać rolety w Krakowie do okien plastikowych?

Okna plastikowe wymagają specjalnego projektu. Oczywiście można użyć zasłon, ale lepiej nadają się do tego rolety. Wiele osób uważa, że tego typu produkt jest odpowiedni głównie do biura. Jednak tak nie jest. Produkty te będą odpowiednie w prawie każdym środowisku. Zamówione rolety w Krakowie można powiesić w kuchni, ale naprawdę pasują do każdego wnętrza. Można również umieścić rolety w sypialni. Cechy ich konstrukcji pomogą doskonale chronić pomieszczenie przed słońcem.

Kasetowe rolety w Krakowie

W roletach kasetowych tkanina jest ukryta wzdłuż krawędzi w specjalnych prowadnicach, dzięki czemu stosując tkaniny kryjące można osiągnąć stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Jakie rolety w Krakowie warto kupić, jeśli potrzebne jest pełne lub częściowe zaciemnienie np. w salonach, sypialniach i pokojach dziecięcych. Zastosowanie gęstych tkanin w wyrazistych odcieniach zamienia rolety w filtr światła do okien, wypełniając pomieszczenie pięknymi kolorami. Osobno warto zwrócić uwagę na rolety dzień-noc: jeśli podoba się funkcjonalność rolet i geometryczny wzór rolet poziomych, ten model jest dla Ciebie. Konstrukcja poziomych rolet jest łatwa w utrzymaniu i harmonijnie wygląda na oknie.

Poziome rolety w Krakowie

Podstawą konstrukcji rolet poziomych są lamele umieszczone poziomo. Części są połączone specjalnym elementem przymocowanym do gzymsu. Przeciągnięte przez każdą wzdłuż krawędzi wprawiają w ruch lamele. Rolety poziome są uniwersalne, pasują zarówno do biur, jak i domów czy mieszkań w bloku. Standardowe opcje wykonania rolet w Krakowie: drewno, aluminium, tkanina, bambus. Szerokość listew aluminiowych to 25 mm, bambusowych i drewnianych dwa razy więcej. Charakterystyczną cechą rolet poziomych jest wizualna ekspansja przestrzeni. Montowane na wewnętrznym skrzydle okna. Dopuszczalny jest montaż do sufitu lub ściany.

Jak przeprowadzić montaż rolet poziomych?

 • Przymocuj elementy złączne do górnej płaszczyzny okna.
 • Wcięcie 2-3 cm od rogu do środka.
 • Zaznacz punkty do wiercenia.
 • Wywierć otwory.
 • Zamontuj gzyms górny, zatrzaśnij zamki.

Zalety montażu poziomych rolet w Krakowie

 • Minimalna konserwacja – wystarczy przetrzeć suchą lub wilgotną szmatką.
 • Wentylacja w dowolny sposób – rolety nie trzeba zdejmować ani odsuwać, okno można otworzyć w dowolnym trybie, ale maksymalny kąt skrzydła to 15 stopni.
 • Łatwość użytkowania – surowe wzornictwo i prostota form pozwala na montaż z taką samą wydajnością w biurach i mieszkaniach.
 • Wybór przepuszczalności światła – jeden obrót regulatora i pomieszczenie są w 100% oświetlone, natomiast w trybie zamkniętym konstrukcja nie przepuszcza promieni słonecznych.
 • Bogata gama kolorów.

Główną, zaletą rolet poziomych jest możliwość regulacji światła.

Pionowe rolety w Krakowie

Wszystkie tkaniny są impregnowane specjalnym antystatycznym impregnatem odpychającym kurz, a w połączeniu z tym, że płótno wisi pionowo i przy lekkim naprężeniu, kurz praktycznie nie osadza się na takich osłonach. Sama rolka tkaniny jest zamknięta w aluminiowej skrzynce, co również zapobiega jej zabrudzeniu. Wszystkie tkaniny są barwione trwałymi, specjalnymi farbami, które nie płowieją ani nie odkształcają się na słońcu.

Pionowe rolety w Krakowie do okien plastikowych to popularny system ochrony przeciwsłonecznej polecany do montażu zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i we wnętrzach domowych. Tkanina rolet składa się z lameli wykonanych z tkaniny długo zachowującej oryginalną formę i kolor. Idealnie nadają się do ozdabiania dużych otworów okiennych. Płynna regulacja strumienia świetlnego tworzy w pomieszczeniu niepowtarzalny efekt miękkiego, rozproszonego światła.

Zalety i funkcje pionowych rolet w Krakowie

 • Przystępna cena w porównaniu do konwencjonalnych zasłon.
 • Wybór opcji montażu – do ściany, w otworze, do sufitu.
 • Pionowe lamele wizualnie zwiększają wysokość sufitów w pomieszczeniu.
 • Szeroki wybór tkanin różniących się fakturą, kolorem i stopniem przezroczystości.
 • Tkaniny ze specjalną impregnacją nie blakną na słońcu, są łatwe w utrzymaniu czystości, posiadają właściwości antystatyczne i odpychające kurz.

Zalecenia dotyczące wyboru rolet w Krakowie

Rolety w Krakowie należy dobierać z uwzględnieniem pewnych cech, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim trzeba najpierw zmierzyć okna w domu. Ponieważ rozmiar rolet jest do nich dobierany. Jeśli zależy Ci na maksymalnej ochronie przeciwsłonecznej, wybierz rolety poziome. Lepiej, jeśli są białe lub w jasnych kolorach. Ten typ będzie dobrze wyglądał nie tylko w biurze, ale również w domu czy mieszkaniu. Jeśli wnętrze Twojego domu jest klasyczne, produkty aluminiowe nie będą wyglądać zbyt dobrze. Ale rolety drewniane są idealne do tego stylu. Teraz wiesz, jak wybrać rolety, dzięki czemu możesz pięknie udekorować swoje okna.