Suknie ślubne z geometrycznym motywem jako jeden z trendów

Suknie ślubne z geometrycznym motywem jako jeden z trendów

W zeszłym roku w świecie mody ślubnej pojawił się ciekawy trend, polegającym na wplataniu motywów geometrycznych w suknie ślubne, a także w elementy wchodzące w skład aranżacji wnętrz. Na weselach królowały zatem trójkąty, sześciany, romby, kwadraty i koła. Częstym zjawiskiem było także miksowanie ze sobą wymienionych kształtów.

Efekt wydawał się pokłonem w kierunku modnego minimalizmu, nowoczesności i efektownej prostoty. Konstrukcje tego typu pojawiały się w salach, w których przyjmowani byli goście, a także w przylegających do nich ogrodach. Moda na takie rozwiązanie rozpoczęła się wraz z pojawieniem się na rynku zaproszeń, gdzie geometria stanowiła motyw przewodni. Miało to miejsce kilka lat temu, jednak niesłabnąca popularność tej propozycji zachęciła projektantów, aby poszli o krok dalej i zdecydowali się na włączenie trójkątów i kwadratów np. do projektów sukni ślubnych.

Zaproszenia na wesele wykonane w stylu geometrycznym

Zanim Panna Młoda będzie mogła zaprezentować się gościom w pięknej sukni ślubnej, należy skupić się na tym, aby zaprosić wybrane osoby na wesele. W tym celu konieczne jest wysłanie zaproszeń. Oczywiste wydaje się to, że nie wystarczy wysłać zwykłych kartek informujących o dacie zamążpójścia. Zaproszenia powinny rzucać nieco światła na to, w jakim stylu będzie zorganizowane przyjęcie weselne. Jeśli ma ono mieć związek z wiejskim klimatem, to na zaproszeniach mogą pojawić się kolorowe kwiaty i detale o fakturze drewna, a jeśli całość ma przywodzić na myśl atmosferę niczym z angielskiego dworu – warto zdecydować się na złote i połyskujące elementy.

Pary pragnące zorganizować swój ślub w duchu minimalizmu z pewnością docenią ogrom możliwości, jakie niosą ze sobą wzory geometryczne. Proste, przeplatające się ze sobą linie świetnie komponują się z różnymi kolorami. Warto wiedzieć, że doskonale prezentują się one także w metalicznej (srebrnej, złotej lub miedzianej) odsłonie. Projektując zaproszenia w stylu geometrycznym, trzeba zapomnieć o używaniu winietek i innych „tradycyjnych” efektach. Cała kartka powinna być przejrzysta, prosta i przede wszystkim utrzymania w jednolitej stylistyce. To jeden z przykładów, gdy zastosowanie znajduje powiedzenie „Mniej, znaczy więcej”.

Geometria jako element sukni ślubnej

Każdego roku na galach mody ślubnej ( polecamy https://koronkowesuknie.pl/przerobki-sukni-slubnych/ ) prezentowane są coraz bardziej innowacyjne pomysły. Niektóre z nich wzbudzają wiele emocji. Gdy rok temu modelki w Nowym Jorku wyszły na wybieg w sukniach z piór, niektórzy uważali to za przejaw ogromnego kiczu. Inni natomiast byli zachwyceni taką propozycją. Takie rozbieżności zdań udowadniają, że eksperymenty w świecie mody są bardzo potrzebne i stanowią jedyną słuszną drogę ku usatysfakcjonowaniu. społeczeństwa.

Suknie ślubne z geometrycznym motywem jako jeden z trendówW zeszłym roku na wybiegu pojawiły się także suknie ślubne z motywem geometrii. Został on umieszczony w wiązaniach gorsetów, ułożeniu ramiączek, a także w kształcie koronek i w aplikacjach na materiale. Kreacje, w których wykorzystano takie elementy, były dość proste, a większość z nich została utrzymana w stylu boho lub odwoływała się do projektów ekskluzywnej bielizny. Sukienki przypominające halki wzbogacone o geometryczne kształty okazały się hitem sezonu. Kobiety oszalały na punkcie tych seksownych, kobiecych, a zarazem prostych i wygodnych stylizacji.

Interesującym projektem była także suknia ślubna składająca się z dwóch oddzielnych części. Góra kończyła się kilka centymetrów powyżej pępka i przypominała kształtem romb. Ramiona w tej stylizacji pozostawały odsłonięte, a dekolt zakryty cienką warstwą koronki. Dolna część stanowiła poszerzaną spódnicę osadzoną nieco powyżej bioder, tak, aby pomiędzy górną i dolną częścią kreacji pozostał pas nagiego ciała. Asymetria wdzierająca się do tego stroju stanowiła zamierzony efekt, a całość prezentowała się niezwykle ciekawie. Taka propozycja jest adresowana do wysokich i szczupłych, a przede wszystkim odważnych kobiet.

Geometria to jeden z najgorętszych trendów ubiegłego roku, który wkrada się również do sezonu 2019. Trójkąty, kwadraty i koła umieszczone na weselnych stołach z pewnością zaskoczą gości w pozytywny sposób. Na szczęście rynek propozycji tego typu pozostaje dość szeroki, dzięki czemu każdy zdoła odnaleźć rozwiązania najlepiej pokrywające się z jego indywidualnymi potrzebami.

Warto także pamiętać, aby po dokonaniu wyboru odnośnie do sukni ślubnej, skupić się na dodatkach. Geometria pozostaje obecna również w biżuterii, ozdobach do włosów i projektach butów. Panny Młode mogą czerpać inspiracje dla swoich stylizacji ze zdjęć zamieszczanych w serwisach społecznościowych, pokazów mody ślubnej, a także bezpośrednio od stylistów i przyjaciół. Pamiętajmy, że przed wykluczeniem którejkolwiek z dostępnych opcji, należy sprawdzić, jak prezentuje się ona na nas. Bardzo często rezygnujemy bowiem z propozycji doskonale pasujących do naszej urody i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni życia, dlatego też powinien on zostać zaplanowany w odpowiedni sposób.

 

Koronkowe Suknie Ślubne
Sikorskiego 6/11
70-323 Szczecin
579 648 493
koronkowesuknie.pl